Polymaker PolyLite™ ASA čierna
search

Polymaker PolyLite™ ASA čierna

34,89 € S DPH
Dodanie obvykle do 2 - 3 týždňov

Polymaker PolyLite™ ASA je inovatívnym riešením pre tých, ktorí hľadajú materiál s výnimočnou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Tento filament od spoločnosti Polymaker je alternatívou k tradičnému ABS, ktorá ponúka ešte lepšie vlastnosti a jednoduchšiu tlač. Vďaka svojej odolnosti voči UV žiareniu a vynikajúcim mechanickým vlastnostiam je PolyLite™ ASA ideálnou voľbou pre širokú škálu reálnych aplikácií.

3 položky
Množstvo
Skladom

Dostupná doprava
 • Osobní odběr F-M (pouze po předchozí domluvě) Zadarmo
 • 1 den

 • GLS ParcelShop SK 3,60 €
 • 1-2 dni

 • Zásilkovna SK 3,47 €
 • 1-3 dny

 • Prepravná spoločnosť GLS 3,96 €
 • 1-3 dny

Polymaker Polylite ASA

Polymaker PolyLite ASA - Kvalitná alternatíva k ABS s vylepšenou odolnosťou voči poveternostným vplyvom.

Polymaker PolyLite™ ASA je inovatívnym riešením pre tých, ktorí hľadajú materiál s výnimočnou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Tento filament od Polymaker je alternatívou k tradičnému ABS, ktorá ponúka ešte lepšie vlastnosti a jednoduchšiu tlač. Vďaka svojej odolnosti voči UV žiareniu a vynikajúcim mechanickým vlastnostiam je PolyLite™ ASA ideálnou voľbou pre širokú škálu reálnych aplikácií.

Výhody produktu:

 1. Vynikajúca odolnosť voči poveternostným vplyvom: PolyLite™ ASA sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči UV žiareniu a stresu spôsobenému okolitým prostredím. Tento materiál odoláva nepriaznivým poveternostným podmienkam a udržuje si svoje mechanické vlastnosti aj pri dlhodobom vystavení vonkajším podmienkam.
 2. Kvalitná povrchová úprava: Filament Polymaker ASA vytvára tlače s príjemným matným povrchom, ktorý ľahko skrýva viditeľnosť vrstiev. To zaručuje esteticky pôsobiace výsledky, ktoré vyzerajú profesionálne.
 3. Univerzálne využitie: Vďaka svojim vlastnostiam je PolyLite™ ASA vhodný pre širokú škálu aplikácií. Používa sa pre exteriérové dekorácie, funkčné diely, záhradné náradie a mnoho ďalšieho. Vaše tlače budú odolné a spoľahlivé aj v náročných podmienkach.
 4. 3D tlač s uzavretou tlačovou komorou: Pri tlači väčších objektov je vhodné použiť 3D tlačiareň s uzavretou tlačovou komorou. To zabezpečí stabilitu rozmerov tlače a minimalizuje riziko deformácií spôsobených zmenou teploty.

Tipy pre využitie:

 • Exteriérové aplikácie: Vďaka odolnosti voči UV žiareniu a poveternostným podmienkam je Polymaker ASA ideálnou voľbou pre tlač funkčných dielov a dekorácií určených pre vonkajšie prostredie. Vytvorte si vlastné záhradné doplnky, dekoratívne prvky a ďalšie.
 • Praktické predmety: Využite PolyLite™ ASA na vytvorenie praktických predmetov pre každodenné použitie. Vytlačte si nástroje, držiaky, diely do domácnosti alebo hobby vybavenie. Tento materiál poskytuje odolnosť a spoľahlivosť potrebnú pre takéto aplikácie.

Špecifikácie:

 • PrPriemer struny: 1,75 mm
 • Hmotnosť návinu: 1000 g
 • Teplota trysky: 240 °C - 260 °C
 • Teplota tlačovej podložky: 75 °C - 95 °C

Doporučené tlačové podmienky:

 • Teplota trysky: 240 °C - 260 °C
 • Materiál podložky: Sklo, BuilTak®, PEI
 • Adhézia: Magigoo, Dimafix
 • Teplota tlačovej podložky: 75 °C - 95 °C
 • Chladenie: Vypnuté (pre lepšiu stabilitu tlače)
 • Doporučená teplota prostredia: Izbová teplota - 90 °C
 • Maximálny uhol previsu: 50 °
 • Doporučený podporný materiál: PolyDissolve™ S2

Sušenie filametnu: Ak sa materiál nasaje vlhkosťou, odporúča sa sušiť PolyLite™ ASA pri teplote 80 °C po dobu 8 hodín.

Pamätajte, že konkrétne tlačové podmienky sa môžu líšiť v závislosti na vašej 3D tlačiarni a použitém sliceri. Odporúčam dodržiavať odporúčania výrobcu a vykonávať testovanie a doladenie tlačových parametrov podľa potreby.

3 položky

Tabuľka dát

Odporúčané Voron komunitou
Ano
Výrobca
Polymaker
Materiál filamentu
ASA
Náročnosť tlače
Pokročilý
Farba
Čierna
Hmotnosť filamentu
1 Kg
Priemer filamentu
1,75 mm
Tolerancia kruhovitosti
± 0,02 mm
Teplota tlače
240 - 260 °C
Teplota podložky
90 - 100 °C
Povrch materiálu
Matný
Uzatvorená komora
Odporúčaná
Teplota mäknutia
105.3 °C
Priemer cievky
200 mm
Priemer otvoru cievky
55 mm
PF01001

Polymaker

O spoločnosti Polymaker

Polymaker je medzinárodný tím nadšený pre 3D tlač. Vyrábame najlepšie materiály pre 3D tlač vďaka kontrole každej fázy výroby. Vďaka rozmanitému portfóliu materiálov od vysoko výkonných plastov až po jedinečné estetické riešenia bude spoločnosť Polymaker naďalej rozširovať svoje neustále rastúce portfólio o špičkové materiály.

Poslanie a vízia

Poslaním Polymaker je vytvárať najlepšie materiály pre 3D tlač vo svojej triede. Sme presvedčení, že materiály umožňujú realizovať 3D tlač ako dokonalý výrobný nástroj. Vysoko výkonné materiály ponúkajú riešenia, vďaka ktorým sa 3D tlač stane bežnou výrobnou metódou.

Lokality

Polymaker je globálna spoločnosť so sídlom v Šanghaji. Vďaka distribučným centrám v Severnej Amerike, Európe a Ázii sa materiály dostali do všetkých kútov sveta. Globálna prítomnosť Polymaker je úzko riadená prostredníctvom vzťahov s miestnymi distribútormi a predajcami. Spoločnosť Polymaker je pravidelným vystavovateľom na výstavách 3D tlače na 4 kontinentoch.

Výskum a vývoj

Jadrom spoločnosti Polymaker je výskumné a vývojové laboratórium, kde sa všetky materiály od základu formulujú a ladia s cieľom vytvoriť najlepšie materiály na 3D tlač vo svojej triede. Zriadenie na precízne testovanie kombinuje najnovšie technologické pokroky, aby si Polymaker udržali náskok pred konkurenciou.

Kontrola kvality

Spoločnosť Polymaker vykonáva prísnu kontrolu kvality všetkých materiálov. Pomocou najmodernejšej technológie meria zaoblenie a priemer vlákien tisíckrát za sekundu a monitorujeme procesy s prísnymi toleranciami. Polymaker má tiež niekoľko vlastných procesov a technológií, ktoré odlišujú materiály Polymaker.