O nás

Ahoj, volám sa Pavel Tajduš a stojím za týmto eshopom.

3D tlači sa venujem už od roku 2018 a úplne som jej prepadol. Vďaka tomuto nadšeniu pre 3D tlač som vytvoril mnoho projektov.

Aktuálne najväčší projekt je môj Youtube kanál. Pravidelne robím dlhé živé streamy zvyčajne zo stavieb tlačiarní. Najčastejšie som stavil 3D tlačiarne Voron. Venujem sa (veľmi rád) aj témam ako je ako začať s 3D tlačou prípadne ako vybrať 3D tlačiareň.

Čo ma vedie k mojej ďalšej aktivite - kurzy 3D tlače. Svoj prvý kurz som usporiadal v januári 2021. Podieľam sa tiež na projekte DEEP v rámci Erasmus+, kde pôsobím ako lektor 3D tlače.

A keďže sa rád stretávam s ďalšími 3D tlačiarmi, pravidelne obchádzam akcie MakerFaire (Praha, Brno, Ostrava). Na Brnenskom MakerFaire 2023 vznikla aj táto fotka.

Stretnúť sa môžeme aj pri pive. Pravidelne organizujem vo Frýdku-Místku stretnutie 3D tlačiarov s nečakaným názvom - 3D pivo. Rád by som sa s akciou 3D pivo pozrel aj mimo Frýdek-Místek.

Snažím sa tiež písať články a návody na svoje blogy o 3D tlači a github.

Nejmenovaný eshop

Tento zvláštny názov - nejmenovaný eshop - vznikol vlastne náhodou. Nechcel som na svojom youtube kanáli tlačiť svoj eshop, a tak keď bolo potrebné spomenúť vlastný eshop, povedal som proste "nejmenovaný eshop". Veľmi rýchlo sa to ujalo, a dnes je to zavedený termín.

Historicky vznikol na konci roku 2022. Ako fanúšik 3D tlačiarní Voron som vytvoril merch. Tričká a hrnčeky. Sešlo sa mi dosť objednávok, a evidencia v excelovej tabuľke, ručná fakturácia a ešte v dvoch menách bola peklo. Povedal som si, že pri ďalšej várke to musím urobiť inak, alebo to proste nezvládnem. A tak prišiel nápad na eshop.

K tričkám a hrnčekom pribudli filamenty, potom tlačiarne, diely a ďalšie a ďalšie veci.

Počas pár týždňov eshop vyrástol tak, že som už nemohol pokračovať ako garážový eshop (áno, začal som a objednávky balil v garáži) a bolo potrebné nájsť vhodnejšie priestory. A potom prišlo ďalšie rozšírenie o ďalšie priestory. Priestory nie sú veľké, ale sú fajn, dostupné autom. Stav sa pozrieť. Adresa je v kontaktách.

Ľudia okolo neuvedeného eshopu

Okolo eshopu je neuveriteľné množstvo práce. Skutočne to nefunguje automaticky a samo. A keďže som to prestával zvládať, v máji mi začala pomáhať Jana, ako prvá zamestnankyňa. Jana je aktuálne hlavným motorom expedície vašich objednávok. A časom určite rozšírime tím o ďalších super ľudí.

Každopádne toto nie je žiadna mladá, dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť... Sme úplne normálni 3D tlačiari, ktorí sa neschovávajú za anonymnú firmu so sídlom v Prahe (za firmu áno, ale určite nie anonymnú). Môžete nás normálne kontaktovať emailom, telefónom, alebo kludne prídite k nám na Discord. Alebo sa zastavte osobne. Či už na "predajni", alebo na jednej z akcií 3D pivo.

A som rád, že aj ty sa na tom všetkom podieľaš. Ďakujem.